W naszej sekcji osoba początkująca zaczyna od treningu indywidualnego.

Zostaje jej przydzielony trener wywodzący się ze starszych uczniów.

Tak jest do momentu zdobycia wystarczającej pewności siebie i poczucia komfortu. Potem dołącza do reszty ćwiczących.

Na początek wymagany jest  luźny, nie krępujący ruchów strój i lekkie obuwie sportowe.

Przez pierwsze dwa, trzy miesiące uczeń pracuje nad podstawami systemu. W okresie tym znacząco wzmocni i uelastyczni swoje ciało.

Ponadto nauczy się:
– podstawowych kopnięć, uderzeń i obaleń charakterystycznych dla systemu Tang Lang,
– pozycji wyrabiających silną, stabilną postawę,
– ćwiczeń rozluźniających, dzięki którym uwolni swoje ciało od napięć oraz zacznie  generować siłę podczas uderzeń,
– poruszania w walce.

Nasza Akademia szkoli zarówno tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu swojej przygody z kung-fu, jak i tych, którzy mają już pewne doświadczenie ze sztukami walki.

Na zajęcia uczęszczają zarówno dzieci (od 7 lat) jak i dorośli, także ci, którzy mają już swoje dzieci.  Ćwiczą zarówno panie jak i panowie, zarówno ci świetnie wysportowani jak i dopiero rozpoczynający zajęcia sportowe. Nie należy się więc obawiać czy krępować.  Wystarczy znaleźć w sobie determinację, wziąć spodnie od dresu, podkoszulkę, lekkie buty do ćwiczeń na sali (adidasy lub trampki) i przyjść na trening. Za pierwsze zajęcia nigdy nie pobieramy opłat. Musisz najpierw sprawdzić czy ten rodzaj sportu Ci odpowiada.

 

Jak wygląda trening?

Trening zawsze zaczyna się od rozgrzewki prowadzonej przez jednego ze starszych uczniów. Potem są stałe elementy  czyli ćwiczenia rozciągające,  ćwiczenia poprawiające siłę, dynamikę i utrwalające postawy charakterystyczne dla naszego stylu. Osoby, które niedawno zaczęły uczęszczać na zajęcia (zawsze jest kilka takich osób) ćwiczą osobno z kimś, kto tłumaczy podstawy i zastosowania poszczególnych technik. Następnie odbywają się ćwiczenia w parach, uczące zastosowania kolejnych technik, a w końcu techniki walki z podziałem na grupy uzależnione od wieku i stopnia zaawansowania. Trening kończy się nauką oraz powtarzaniem form (czyli sekwencji technik walki połączonych w jedną całość). Na zajęciach można się solidnie zmęczyć, więc lepiej nie objadać się przed samym treningiem, dobrze też zabrać ze sobą butelkę wody.

 

Osoby ćwiczące z nami dłużejmogą wyjeżdżać na seminaria organizowane przez Akademię oraz uczestniczyć w polskich i międzynarodowych zawodach.

 

Zapisz się na zajęcia i przekonaj się czym jest tradycyjne Kung Fu

Zapisz się