Od 1992 roku działamy na Warszawskim Bemowie.

Naszym nauczycielem jest Marek Piechotka, który swoją wiedzę od prawie 30 lat czerpie bezpośrednio od chińskich mistrzów.
Na początku u mistrza Yu Tianchenga, jednego z najlepszych specjalistów wolnej walki chińskiej prowincji Szantung i okolic.
Obecnie pobiera nauki u mistrza Huo Ruiting z Shenianu.

Huo Ruiting

Urodzony 9 sierpnia 1952 roku w Szenjang w prowincji Laoning. Jest uczniem i spadkobiercą nieżyjącego już słynnego mistrza kung-fu Wang Qingzhai. Huo Ruiting specjalizuje się w kilku odmianach stylu modliszki, m.in.: qi xing tang lang quan, shaolin tang lang quan, qin pin jian.
Mistrz Huo Ruiting posiada siódmy stopień zaawansowania oraz państwowe uprawnienia sędziowskie w kung-fu. Ponadto pełni funkcję wiceprezesa kilku organizacji: Towarzystwa Badań nad Kung-Fu Modliszki w Prowincji Laoning, Stowarzyszenia Kung-Fu w Szenjang oraz Towarzystwa Badań nad Tai Ji Quan w Szenjang.
Wielokrotny medalista zawodów kung-fu w Szenjang. W 1991 roku na Konferencji mistrzów kung-fu Chińskiej Republiki Ludowej otrzymał najwyższe odznaczenie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk walki. Ponadto mistrz Huo dwukrotnie zdobył tytuł „najlepszego sędziego krajowych zawodów kung-fu”.
Mistrz Huo Ruiting naucza zarówno w Chinach, jak i zagranicą. W sierpniu 2014 roku gościł w Polsce, gdzie wraz z najstarszym uczniem Romanem Syzdykovem i Markiem Piechotką w mieście Busko-Zdrój poprowadził tygodniowe seminarium dla adeptów Akademii Kung-Fu Modliszki.

Yu Tiancheng

(1937-2004) pochodzi z Yantai w prowincji Szantung.

W wieku 9 lat rozpoczął naukę stylu Długiej Pięści, zaś w wieku 14 lat na ucznia stylu Modliszki przyjął go Lin Jingshan. Yu towarzyszył mistrzowi Lin przez 16 lat. Przez ten okres opanował całościowo technikę i teorię stylu Siedmiogwiezdnej Modliszki, specjalizował się w wolnej walce. Od 1958 roku naucza stylu, doczekał się zaś wielu uczniów. Mistrz Yu aktywnie uczestniczy w pracach dążących do uporządkowania i usystematyzowania stylu, stając się głównym spadkobiercą, propagatorem i reformatorem stylu Modliszki czasów współczesnych.

Nasi instruktorzy:

Marek Piechotka

Swoją przygodę ze sztukami walki zaczął w 1982. Od 1985 trenował Kung-fu Siedmiogwiezdnej Modliszki. Przez cały ten okres czerpał wiedzę bezpośrenio od mistrzów z Niemiec, Rosji i przede wszystkim z Chin.

Wielokrotny medalista na turniejach ogólnopolskich, międzynarodowych, w tym także organizowanych w Chinach. Jako pierwszy w historii Polski zdobył medal w konkurencji wolnej walki na turnieju międzynarodowym.  W 2004 laureat nagrody trenera roku. W 2005 ukończył naukę system Tang Lang według przekazu mistrza Yu Tianchenga.

Maciek Kulik

Jest najstarszym uczniem mistrza Marka Piechotki. Nieprzerwanie ćwiczy od 1992r. W tym czasie poznawał system Tang Lang pod okiem takich mistrzów jak Kai u We Pel, Yu Tiancheng oraz Yu Tianlu. Posiada pełen przekaz stylu, jest praktykiem, jednym z nielicznych, którym udało się opanować najwyższy poziom tradycyjnej wolnej walki Sanda. Wielokrotny medalista zawodów krajowych jak i imprez międzynarodowych. Obecnie główny trener w naszej sekcji.

Wojtek Malarski

Starszy uczeń. Przygodę ze sztukami walki rozpoczął w 1996r. System Tang Lang zgłębia od 2002 r. Wojtek jest asystentem Maćka Kulika podczas zajęć w grupie dorosłych. Medalista wielu zawodów rangi ogólnopolskiej, w konkurencjach form oraz walk.
Na co dzień mgr fizjoterapii, pasjonat zarówno swojego zawodu jak i kung fu.

Arek Klocek

Starszy uczeń. Asystent w grupie dziecięcej oraz dorosłych. Świetny technik. Startował z powodzeniem w wielu zawodach zarówno w kraju jak i za granicą. Jego specjalność to konkurencje taolu (formy). Arek posiada bardzo głębokie zrozumienie ćwiczonego przez nas systemu.

Rafał Kulik

System modliszki poznaje nieprzerwanie od 2006r.  Na co dzień student Politechniki Warszawskiej.
Dzięki wysokim umiejętnościom technicznym oraz bardzo dobremu kontaktowi z dziećmi, mimo młodego wieku, prowadzi w naszej szkole zajęcia z grupą najmłodszych.

Nasza sekcja: